main image
162   1401/07/11  

ماموران هر دو پای حسین رونقی را شکستند!

بررسی ادعای خانواده یک زندانی سیاسی_امنیتی

به گزارش ماهستیم؛ والدین حسین رونقی در مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا ادعا کرده اند که ضابطان قوه قضاییه هر دو پای فرزندشان را شکسته‌اند! زلیخا موسوی و احمد رونقی همچنین مدعی شده اند که ماموران اداره اطلاعات تبریز گفته اند که اگر مصاحبه ی در این باره صورت گیرد، کل خانواده‌ شان را نابود خواهند کرد!

گفتنی است حسین رونقی اوایل هفته گذشته با اعلام قبلی به دادسرای 33 اوین مراجعه و پس از طی مراحل اداری به بازداشتگاه منتقل شد. با این حال والدین او ادعا می کنند که فرزندشان در تماس تلفنی گفته است که از ناحیه هر دو پا دچار شکستگی شده است!

پدر و مادر حسین رونقی در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفتند: « ماموران امنیتی در مقابل دادسرا او را کتک زدند به طوری که با ضربه به سرش بیهوش شد و سپس با آمبولانس او را به مکانی نامعلوم منتقل کردند. فرزندمان دو روز بعد از بازداشت، یعنی چهارهم مهرماه در تماسی از یک شماره ناشناس گفته است که ماموران پاهایش را شکسته‌اند!».

صرف نظر از نیروی بسیار قوی که برای شکستگی استخوان پا لازم است، چطور می توان تصور کرد که او از شدت خونریزی ناشی از شکستگی هر دو پا همچنان زنده است! این دروغ ها را چه کسی باور می کند!؟

دروغ گویی خانواده رونقی به اینجا خلاصه نمی شود و آنها در ادامه مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا گفته اند که ماموران اداره اطلاعات به آنها درباره انجام مصاحبه با رسانه های بیگانه هشدار داده و تهدید کرده اند چناچه آنها در این رابطه مصاحبه کنند، خانواده شان نابود خواهد شد!

ضرب و شتم حسین رونقی مقابل دادسرا و پیش چشم عموم به معنای واقعی کلمه دروغ است! مصاحبه خانواده حسین رونقی با بخش فارسی صدای آمریکا ناخودآگاه کلام گوبلز را یادآوری می کند که دروغ هر چه بزرگتر، باور آن ساده تر خواهد بود.

اغلب زندانیان سیاسی_امنیتی برای جلب توجه افکار عمومی متوسل به دروغ می شوند؛ نبود امکانات بهداشتی و درمانی، محرومیت از دیدار و تماس تلفنی، آزار و شکنجه، ابتلا به انواع بیماری ها و ... از جمله مواردی است که این گروه از زندانیان با توسل به آن درصدد جلب توجه هستند.