main image
 182    1401/05/06

بدو بدو دعوا

دوباره شورای ملی تصمیم گرد و خاک به پا کرد

به گزارش ماهستیم؛ برخلاف تبلیغات گسترده و حضور اغلب تشکل ها و سازمان های سیاسی در شورای ملی ایران، این به اصطلاح آلترناتیو جمهوری اسلامی ایران کاری از پیش نبرد و خیلی زود منحل شد. اکنون یک تشکیلات سیاسی دیگر با عنوان شورای ملی تصمیم قصد دارد تا ماموریت شورای به اصطلاح ملی ایران را آغاز کند. همچنان که انتظار می رفت از ابتدای اعلام موجودیت شورای ملی تصمیم برخی گروه های سیاسی از جمله سلطنت طلب ها زبان به انتقاد گشودند [که البته انتقاد درستی را هم مطرح کردند].

شهرام همایون، مدیر تلویزیون کانال وان جزو اولین کسانی بود که درباره ماهیت و پشت پرده شورای ملی تصمیم افشاگری کرد؛ او ضمن اشاره به تفکرات و روکیرد تجزیه طلبانه اعضای فعلی شورای ملی تصمیم اظهار داشت: «داستان این است که یک عده جمع شدند برای گذار از جمهوری اسلامی، از تمامیت ارضی سخن می گویند منتهی می گویند خوزستان یعنی عربستان! داستان همان شورای ملی گذار تکرار می شود. کسانی در این شورای به اصطلاح ملی هستند که حتی بدانید خواهان حذف زبان پارسی هستند!».

شهرام همایون شورای ملی تصمیم را نقطه مقابل شورای مجلس ملی دانست و درباره اهداف تجزبه طلبانه این شورا افزود: «... دیروز در بروکسل جلسه ی تحت عنوان دولت الاحواز برگزار شد که به صراحت در آن از تشکیل حکومت الاهواز، بلوچستان، کاسپین، آذربایجان جنوبی، ترکمنستان جنوبی و کردستان صحبت شد. خاک بر سر منِ شهرام همایون که قدرتی ندارم بتوانم علیه اینها کاری کنم!».

عبدالستار دوشوکی، رئیس مرکز مطالعات بلوچستان نیز انتقادهای مشابه را علیه شورای ملی تصمیم بیان کرده است؛ او اعضای شورای ملی تصمیم را بیچاره هایی خوانده که با ژست وطن پرستی به دنبال تجزیه کشور به بخش های کوچک هستند.

در آنسوی ماجرا اما شورای ملی تصمیم بیکار نبوده و علیه منتقدان خود افشاگری کرده است، در همین رابطه می توان به گزارش اخیر «ونوس ترابی» اشاره کرد. گفتنی است این گزارش در سایت خبرنامه گویا منتشر شده است، در ادامه به مرور بخش هایی از آن می پردازیم.

ونوس ترابی در ابتدای گزارش خود عبدالستار دوشوکی و دیگر منتقدان را به تناقض گویی متهم می کند و می نویسد: « دوشوکی در روش استدلالی خود در تقابل با شورای ملی تصمیم، بارها دچار تناقض گویی با خود شده است، زیرا روش استدلالی وی مملو از برهان های هم گریز و هم ستیز است».

او در ادامه گزارش به افشاگری درباره عبدالستار دوشوکی می پردازد و می نویسد: « نام عبدالستار دوشوکی را در گوگل جستجو کنید. او خود را رئیس مرکز مطالعات بلوچستان معرفی می‌کند. حال آنکه هیچ اثری از این مرکز در اینترنت یافت نمی‌شود. همه جا نام وی با این مرکز همراه است بدون هیچ اطلاعات موثقی در این‌باره! جستجوی نام این مرکز در گوگل به زبان انگلیسی هم نتیجه‌ای نداشت، چنین مرکزی اصلا وجود ندارد و این لینک هم چیزی را نشان نمی‌دهد!».

او در ادامه با طعنه به عبدالستار دوشوکی می نویسد: « از این مراکز خود-خوانده به اصطلاح مطالعاتی با ریاست و کارمندی یک نفر در فضای مجازی بسیارند!».

افشاگری علیه عبدالستار دوشوکی به همین یک مورد خلاصه نمی شود و مدرک دکتری پزشکی او نیز زیر سوال می رود! ونوس ترابی در این باره می نویسد: « به جستجوی ادامه دهیم، عبدالستار دوشوکی مدعی‌ست که مدرک دکترای پزشکی‌اش را از دانشگاه لیدز انگلستان گرفته! نام او را به انگلیسی جستجو می کنیم، به دنبال پروفایل پزشکی یا ردپای او در دانشگاه‌های انگلستان یا هر کشور دیگر هستیم و همچنان که انتظار می رفت هیچ چیزی پیدا نشد! مگر می‌شود جز دو مقاله و چند مرجع، از عدالستار دوشوکی، با آن همه ادعا ردی در اینترنت از این دکتر فارغ التحصیل انگلستان نباشد؟ این مرد کیست!؟».

درگیری اپوزسیون با یکدیگر که هر کدام شان ادعای آلترناتیو در فردای پس از براندازی دارد، تبدیل به نمایش مضحک است؛ آنها توهم سرنگونی حکومت دارند و تصور می کنند مردم هوادار و حامی شان هستند و برای آمدن شان لحظه شماری می کنند!/تمام