main image
 101    1400/11/20

شمشیر بی بی سی فارسی علیه فارسی!

زبان فارسی حافظه ملی است

به گزارش ماهستیم؛ راه اندازی شبکه های ماهواره ی فارسی زبان با تمرکز بر تهیه و تولید محتوای غیر اخلاقی از یک طرف و هجمه گسترده رسانه های به اصطلاح خبری علیه تمامیت ارضی از طرف دیگر موید این مطلب است که دشمنان برای نابودی فرهنگ و زبان فارسی برنامه دارد. در همین رابطه می توان به اقدام اخیر رسانه سعودی اشاره کرد.

العربیه با انتشار یک پیام در شبکه اجتماعی توییتر تحت عنوان رنج به دلیل زبان مادری به جنگ با زبان فارسی رفت! به نظر می رسد که این رسانه سعودی قصد ایجاد اختلاف میان اقوام مختلف ایرانی دارد. نکته قابل تامل اینکه تلویزیون بی بی سی فارسی نیز به ماجرا ورود می کند.

این روزها کاربران شبکه های اجتماعی با هشتگ منو فارسی و قند پارسی به جان یکدیگر افتاده اند، غافل از اینکه دشمن رویای دیگر در سر دارد! در این میان رسانه های معاند نیز به روش های گوناگون بر آتش این درگیری ها دامن می زنند، BBC فارسی علاوه بر دعوت از چهره های معلوم الحال به بازنشر پیام های جنجال برانگیز کاربران شبکه های اجتماعی می پردازد و به هر شکل ممکن تلاش دارد تا آتش این بحث همچنان داغ بماند!

با ورود BBC فارسی، دیگر رسانه های معاند فارسی زبان نیز وارد میدان شدند که در این رابطه می توان به تلویزیون ایران اینترنشنال اشاره کرد. نکته جالب اینکه تحلیلگران ایران اینترنشنال راه حل نهایی این موضوع را براندازی جمهوری اسلامی ایران عنوان کردند! دامون گلریز [مدرس و پژوهشگر در دانشگاه لاهه] در واکنش به اظهارات همار ملکی گفت: « این بحث درباره زبان مادری الان به جایی نمی رسد چون جمهوری اسلامی سر کار است، زمانی که این رژیم براندازی شد آن زمان می توان درباره آن صحبت کرد».

در هجمه روانی_رسانه ی علیه زبان فارسی به سرکردگی BBC فارسی، اپوزسیون خارج از کشور تنها نظاره گر ماجرا بود! تکلیف مجریان و کارمندان BBC فارسی، العربیه و ایران اینترنشنال که معلوم است اما نتیجه یک عُمر وطن پرستی مدیران و برنامه سازان رادیو و تلویزیون های لس آنجلسی، سکوت در برابر ملکه انگیس شد!/تمام

مطالب مرتبط