main image
 21    1401/02/13

یک مامور سایبری ایران لو رفت

جروزالم پست گزارش داد

به گزارش ماهستیم؛ افزایش شمار کاربران شبکه های اجتماعی این فرصت را در اختیار سازمان های اطلاعاتی قرار می دهد تا با کمترین نیروی انسانی و هزینه، عملا بیشتر ابعاد و حوزه های مختلف یک کشور را رصد و اطلاعات لازم و حساس را به دست آورند. اهمیت موضوع چنان است که سازمان های اطلاعاتی کشور بخشی از فعالیت های خود به این حوزه اختصاص داده اند.

گزارش نشریه جروزالم پست درباره فعالیت یک اکانت در شبکه اجتماعی فیس بوک نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی کشور پا به پای دشمن در این حوزه فعالیت دارد. در گزارش این نشریه آمده است که یک اکانت فیس بوکی به نام سارا پوپی ضمن معرفی خود به عنوان یک دختر جوان یهودی ساکن اسرائیل در مدت زمان کوتاهی هزاران کاربر را به عنوان دوست به خود اضافه کرده است.

شین بت

سازمان اطلاعات و امنیت رژیم اسرائیل گفته است که اپراتور این اکانت پس از ارتباط با کاربران برای جمع آوری اطلاعات و انجام فعالیت از whatsapp استفاده کرده است. در بخشی از گزارش سازمان اطلاعات و امنیت رژیم اسرائیل، شین بت آمده است که در ازای تهیه گزارش از نمایندگان شرکت های بازرگانی و همچنین تولید محتوا علیه روسیه به کاربران اسرائیلی بیت کوین پرداخت شده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از اهداف مهم و ثابت سازمان های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل و ایالات متحده امریکا بوده است، بنابراین فعالیت متقابل سایبری علیه کشورهای یاد شده چندان دور از ذهن نیست. نکته قابل تامل اینکه شناسایی و کشف اکانت های جعلی به منزله پایان ماجرا نیست و فعالیت در این حوزه همچنان ادامه خواهد داشت، از این لحاظ شادی و سرور اسرائیلی ها مضحک است./تمام

مطالب مرتبط