main image
 142    1401/05/01

آمنه سادات ذبیح پور در لیست تحریم های بریتانیا

حربه ناکارآمد تحریم ها

به گزارش ماهستیم؛ در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ حجم گسترده ای از تحریم های اقتصادی علیه ایران به مرحله اجرا گذاشته شد، ناکارآمدی سیاست فشار حداکثری [1] ترامپ کار را به آنجا رساند که برخی از نهادها و سازمان های مرتبط با فعالیت های اقتصادی ایران دوباره در لیست تحریم قرار گرفتند! به عنوان مثال می توان به صنعت پتروشیمی اشاره کرد که از سال ۱۳۹۷ در لیست تحریم ایالات متحده امریکا قرار گرفته است!

از آنجا که اغلب نهادهای دولتی و شرکت های اقتصادی و بازرگانی در لیست تحریم ایالات متحده امریکا و هم پیمانان آن قرار دارند، این کشورها به نمایش های تبلیغاتی روی آورده اند. اصرار به قرار گرفتن نام آمنه سادات ذبیح پور نمونه از جمله این موارد است.

به گزارش روزنامه‌ گاردین، کریس برایانت از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس بریتانیا از آمنه‌سادات ذبیح‌پور به عنوان یکی افراد لیست تحریم 10 نفره نام برد. او در مجلس عوام گفت که آمنه سادات ذبیح‌پور به گرفتن اعتراف‌های دروغ از زندانیان در مقابل دوربین و در بازجویی‌ها شهرت دارد!

قرار گرفتن نام آمنه سادات ذبیح پور در لیست تحریم ها نماد واقعی شکست سیاست حداکثری علیه ایران است./تمام


[1] رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنا با اشاره به اقدامات آمریکا در برابر ایران گفته است: « تحریم‌ها و سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رویکرد موثری نبوده است. ایرنا _ کد خبر: 84767610

مطالب مرتبط