main image
 30    1401/10/18

دستگیری یک شهروند ایرانی در آلمان

پلیس امنیت داخلی آلمان گزارش داد

به گزارش ماهستیم؛ یک ایرانی به ظن برنامه ریزی و تدارک حمله تروریستی در آلمان دستگیر شد. پلیس در گزارش خود به رسانه ها اعلام کرد که روز یکشنبه موفق به دستگیری دو فرد به اتهام طراحی و برنامه ریزی برای اجرای حمله تروریستی شده است؛ در این گزارش آمده است که در بازرسی از محل سکونت این افراد در شهر دوسلدورف مواد سمی از جمله ریسین کشف و ضبط شده است. ریسین یک ماده سمی و خطرناک است که اثر آن هزار برابر بیشتر از سیانور است!

اینکه این ماده چگونه سر از آلمان در آورده هنوز مشخص نیست اما مقام های پلیس مدعی هستند که مظنونان این پرونده برای چند روز تحت مراقبت و نظارت بودند! پلیس از ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص هویت افراد بازداشت شده و برنامه ریزی آنها برای اجرای حمله تروریستی خودداری کرد.

پلیس آلمان اعلام کرد که هدف از این حمله اهداف اسلام گرایانه بوده است. آخرین حمله تروریستی در آلمان حدود هفت سال پیش رخ داد که در جریان آن 12 شهروند کشته و زخمی شدند.

گروه ها و سازمان های تروریستی که تا همین چند سال پیش با حمایت مادی و معنوی کشورهای غربی درصدد برهم زدن نقشه خاورمیانه بودند اکنون به بلای جان همان کشورها تبدیل شده اند.

گفتنی است بخش قابل توجه از تروریست های داعش از کشورهای غربی راهی میدان نبرد در سوریه و عراق شدند! آنها در سال های پایانی جنگ و همزمان با پیروزی های محور مقاومت به کشورهای مبدا بازگشتند تا از حامیان سابق انتقام گیرند.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در جریان رقابت های انتخاباتی سال 2016 اعلام کرد که داعش ساخته و پرداخته ایالات متحده آمریکا است.