main image
 152    1401/08/13

روایت ها از طناب نجات دیپلماتیک

درخواست مخالفان از دولت بایدن

به گزارش ماهستیم؛ علیرغم ادعای رسانه های معاند فارسی زبان درباره برجام اما طرف های مذاکره همچنان به گفتگوها برای احیای توافق امید دارند، به تازگی یک تیم مذاکره کننده از سوی جمهوری اسلامی ایران راهی وین شده است تا با مقام های غربی درباره احیای برجام گفتگو کند. همزمان با دور تازه گفتگوها اما دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی به تکاپو افتاده اند و به کاخ سفید پیام ارسال می کنند!

نشریه واشنگتن پست در گزارشی اخیر خود به موضوع مذاکرات احیای برجام پرداخته است، این نشریه آمریکایی ضمن اشاره به اعتراض های چند هفته اخیر از کاخ سفید می خواهد تا ضمن حمایت از معترضان به گفتگوها با مقام های جمهوری اسلامی ایران پایان دهد!

دیوید ایگناتیوس با بزرگ نمایی درباره اعتراض های اخیر از دولت ایالات متحده امریکا می خواهد تا مذاکرات هسته ای با ایران را پایان دهد؛ او نوشته است: « اکنون که خون در خیابان‌های ایران جاری است، دولت ایالات‌متحده آمریکا نباید با آغاز دوباره مذاکرات هسته‌ای، برای رژیم مخوف ایران یک طناب نجات دیپلماتیک بیندازد».

در بخش دیگری از گزارش به اظهارات افسر سابق سیا [نورمن تی رول] اشاره شده است که درباره اعتراض های ایران گفته بود: « تاکتیک‌های رژیم برای خنثی کردن ناآرامی‌ها ناموفق بوده و جهان شاهد است که چگونه گروه‌های کوچک، جمعیتی از نیروهای امنیتی را محاصره می‌کنند. ممکن است جمهوری اسلامی بخواهد برای انحراف افکار عمومی به اهدافی در عربستان سعودی حمله کند!».

ادعای دروغ حمله به عربستان سعودی اولین بار توسط روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مطرح شده؛ وال استریت ژورنال با انتشار گزارش ویژه مدعی شد عربستان سعودی اطلاعاتی را با آمریکا به اشتراک گذاشته که حاوی هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع ایران به اهدافی در عربستان است. پس از آن نیز سخنگوی کاخ سفید در نشست مطبوعاتی اعلام کرد که در صورت حمله ایران به خاک عربستان سعودی، بی درنگ به آن پاسخ خواهد داد!

انتشار اخبار دروغ و جنجال آفرینی علیه جمهوری اسلامی ایران در حالی است که گفتگوها با عربستان سعودی برای از سرگیری روابط رسمی ادامه دارد، در چنین شرایطی طرح موضوع حمله نظامی ایران به عربستان سعودی یک شیطنت رسانه ی و عملیات فریب افکار عمومی است./تمام

مطالب مرتبط